چرا باید در یک برنامه کار و کاسبی ویکند شرکت کنین؟ حتی اگه نخواهید شرکتی تاسیس کنین، می تونین چیزای زیادی درباره ورودیا و خروجیای لازم واسه تاسیس یک شرکت یاد بگیرین. واسه همین، در این مقاله می خواهیم به ۵ امتیاز شرکت در یک کار و کاسبی ویکند، اشاره کنیم.

اگه این مقاله شما رو واسه شرکت در این برنامه تشویق کرد به سایت کار و کاسبی ویکند سر بزنین چون که این اتفاق در طول سال در سراسر دنیا برگزار می شه.

یادگیری مبانی تاسیس یک شرکت

اگه قصد دارین یک شرکت تاسیس کنین اما مطمئن نیستین که از کجا شروع کنین، در این صورت کار و کاسبی ویکند اطلاعات خیلی خوبی در مورد اینکه چیجوری شروع کنین به شما می ده. اگه شمام مثل من هستین شاید مقاله های زیادی خوندین، به پادکستا گوش دادین و حتی ممکنه در برنامه های راه اندازی کار و کاسبی شرکت کرده باشین. ممکنه شما واژهایی مثل اعتبارسنجی مشتری، محصول متناسب با بازار، محصول حداقلی قابل زندگی و چیزایی مثل این رو شنیده باشین. دانستن تعریف این واژه ها واسه شروع ضروریه، اما دیدن اونا در عمل و زمانی که شما در حال ساختن یک شرکت در ۴۸ ساعت هستین، واقعا به فهم معنای اونا و فهم اینکه چرا مهم هستن و چیجوری به دست اومدند، کمک می کنه. زمانی که پیشرفت دهندهامون اجناس حداقلی قابل زندگی رو تولید می کنن، تیم به تشکیل اجزای کلیدی کمک می کنه. واسه شناخت مشتریان، ما با مشتریان صحبت می کنیم و تحقیقات بازار رو انجام میدیم. مدلای تجاری مون رو به کمک مربیان باتجربه می آزماییم و معلوم می کنیم که چرا احساس می کردیم که محصولی متناسب با بازار داشته ایم. اگه من بخوام روی ایده های خودم کار کنم و یا به یک شرکت تازه تاسیس دیگر کمک کنم، با شرکت در این برنامه تواناییای خیلی خوبی به دست میارم که به من کمک می کنه در کارم موفق باشم.

مطلب مشابه :  آقایان چه جوری باید همسرشان رو هنگام سندرم پیش از قاعدگی حمایت کنن؟


می خواید شرکت خودتون رو تاسیس کنین؟

کار و کاسبی کار خیلی دشواریه و ممکنه ۲ یا ۳ سال طول بکشه که یک ایده توجهات رو در بازار به خود جلب کنه. مثلا ایر بی ان بی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد اما تا سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ رشد زیادی نداشت. ممکنه افسانهایی درباره شروع یک کار و کاسبی شنیده باشین، مثلا اینکه «شما می تونین برنامه ریزی خودتون رو داشته باشین» یا «شما می تونین انعطاف داشته باشین چون که این شرکت ثروث شماس». اما این حرفا واقعیت ندارن. کار و کاسبی ویکند نه تنها این فرصت رو واسه شما فراهم می کنه که نگاه مختصری به حجم کاری که درگیرش می شید داشته باشین بلکه به شما نشون می ده چه آدمایی در شروع یک کار و کاسبی می تونن موفق تر باشن. واسه هر کسی که در یک شرکت بزرگ کار کرده و درباره شروع یک شرکت سوال داره، تجربه اینجور برنامه هایی واقعا ارزشمنده.

اعتبارسنجی ایدها

یک ایده ی تجاری تو سرشونه و دل تون می خواد بدونین که ایده ی خوبیه یا نه؟ یک مقاله در مجله فوربس گفته ۹۰٪ کار و کاسبیا ناموفق هستن. پس فایده دیگر کار و کاسبی ویکند اینه که با بررسی ایده ی شما مشخص می کنه که این ایده می تونه موفق باشه یا نه. البته نمیشه ۱۰۰٪ به این داوری اعتماد کرد. در شب اول از همه افراد خواسته می شه که در ۶۰ ثانیه ایده ی خود رو مطرح کنن. به هیچکی اجازه داده نمی شه که جزئیات ایده اش رو بگه، فقط باید اونو به شکل خیلی خلاصه مطرح کنه، اینکه واسه حل چه مشکلی پیشنهاد شده و دقیقا چیجوری قراره این مشکل رو حل کنه. همه ما ایدهایی واسه شروع یک کار و کاسبی داریم اما فقط اونایی که به یک نیاز مشخص جواب میدن می تونن موفق باشن. پس اگه ایده ی ایجاد یک کار و کاسبی رو تو ذهن دارین به گروه ملحق شید و از اون بازخورد بگیرین. اگه زیادی مطمئن هستین که یک ایده ی فوق العاده دارین، گروه ممکنه با شما در اینکه محصول یا خدمات شما خیلی خوبه، خیلی موافق نباشه و شما رو از این توهم خارج کنه.

مطلب مشابه :  تلفن های همراه سرطان زا هستن؟


این مسئله ممکنه شما رو ناامید کنه، اما می تونه مانع از این شه که زمان و هزینه زیاد واسه چیزی صرف کنین که هیچکی به اون نیاز نداره. ایده ای که من داشتم و خیلی هم به اون اطمینان داشتم خیلی مورد انتقاد واقع شد طوری که خودمم در عملی شدن اون شک کردم.

تواناییای کار و کاسبی که از کار و کاسبی بالاتر میره

من در بخش بازاریابی کار می کنم و حتی اگه به دنبال کار و کاسبی خودمم نباشم، احساس می کنم علم و تواناییایی که آخر هفته گذشته بدست آوردم کمک زیادی به کار من می کنن. این تواناییا هرچه که باشن، تایید اعتبار سنجی مشتریان، مطرح کردن ایده، همکاری فشرده ی تیمی، علم فنی یا هر چیز دیگری، امتیازات اونا خارج از دنیا کار و کاسبیا هم به کار بین. شما ممکنه چیزای زیادی درباره اینکه چیجوری کار می کنین یاد بگیرین. گذراندن بخش زیادی از آخر هفته با یک تیم ۵ تا ۱۰ نفره در یک اتاق، به شما کمک می کنه نقاط قوت و تواناییای خود رو بهتر بشناسید.آشنایی با یک جامعه تازه و جالب

ممکنه شما آدمی باشین که دوست داره آخر هفته ها کارهای جدیدی بکنه، اما بیشتر ما دوست داریم کارهای همیشگی رو بکنیم. کار و کاسبی ویکند راه فوق العاده ایه واسه اینکه تجربه جدیدی کسب کنین؛ به شما کمک می کنه در کار حرفه ای تون پیشرفت کنین و علاوه بر این خوش بگذرونین و با گروهی از آدما جالب و خلاق آشنا شید. افرادی که رابطه با اونا در آینده هم می تونه کمک زیادی به شما بکنه.

.com

ایده خود رو به پول تبدیل کنین


دسته بندی : آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید