همه ما میدونیم که مبتکران بزرگی مثل استیو جابز (Steve Jobs)، جف بزس (Jeff Bezos)، ریچارد برنسن (Richard Branson) و پیر امیدیار (Pierre Omidyar) تفکرات و رفتار متفاوتی دارن. اونا صاحب یه سری از توانمندیا هستن که به اونا کمک می کنه رابطه بین موضوعات رو طوری فهمیده باشن که بیشتر ما قادر به درک اون نیستیم.

بعضی از ما خلاق به دنیا میایم و بقیه نه؟ هال گرگرسن (Hal Gregersen)، استاد ارشد رهبری دانشگاه اقتصاد INSEAD و یکی از نویسندگان کتاب «DNA افراد خلاق»، باور داره افراد خلاق صاحب پنج توانایی کلیدی هستن: مهارت شناختی رابطه، مهارتای رفتاری طرح سوال، مشاهده، ایجاد شبکه های ارتباطی و آخرش آزمایش گری. اون در یکی از مصاحبهای اخیرش به من گفت همه ما می تونیم با کسب این تواناییا خلاقیت خود رو افزایش دهیم.

گرگسن و همکارانش – کلایتون کریستنسن (Clayton M. Christensen)، استاد مدیریت اقتصاد در دانشکده ی اقتصاد دانشگاه هاروارد، و جف برقرار (Jeff Dyer)، استاد راه حل در دانشگاه Brigham Young University’s Marriott School، باور دارن دست کم دو سوم تواناییای مورد نیاز خلاقیت، قابل یادگیری هستن. اونا واسه اثبات ادعای خود به تحقیقای تاریخی ای اشاره می کنن که نشون می ده ۲۵ تا ۴۰ درصد خلاقیتای آدم ریشه در ژنتیک اون داره.

گرگسن، کلایتون و برقرار درزمان تحقیقات خود هزاران مبتکر، کارآفرین و مدیر اجرایی رو در اقصی نقاط دنیا مورد بررسی قرار دادن و از پنج توانایی زیر به عنوان عصاره ی خلاقیت نام می برن:

  • سوال به افراد خلاق اجازه می ده وضعیت موجود رو به رقابت بکشند و احتمالات جدید رو در نظر بگیرن.
  • مشاهده به این افراد اجازه می ده جزئیات کوچیک رو خوب ببینند – مثل رفتار مشتریان، فروشنده ها و بقیه شرکتا – و راه حلای جدیدی واسه انجام کارا فرابگیرند.
  • ایجاد شبکه های ارتباطی این امکان رو واسه اونا فراهم می کنه تا با دیدگاه هایی متفاوت و مخالف از طرف افرادی با زمینه های فکری جورواجور روبرو شن.
  • آزمایش گری موجب می شه این افراد به شکل خستگی ناپذیری تجربه های جدید کسب کنن و ایده های جدید رو آزمایش بزنن.
  • تفکر پیوسته – ایجاد رابطه بین سوالا، مسائل و ایده های مختلف از بخشای متفاوت – مثل یک کاتالیزگر و شتاب دهنده به فرآیند خلاقیت عمل می کنه و به وسیله تواناییای بالا ایجاد و تقویت می شه.
مطلب مشابه :  آشنایی با ۷مرحله ایجاد تغییر در رهبری

گرگرسن می گه: «هنگامی که افراد عادی مثل افراد مشهور رفتار می کنن، واقعا با کمک ایدهایی که با ارزشی و فرق رو ایجاد و منتقل می کنن، نتایج جالبی رو به دست میارن.»

«DNA افراد خلاق» کتاب الهام بخشه؛ تمرینایی که نویسنده در هر فصل آماده کرده، به خواننده کمک می کنه تا تواناییای پنج گانه خلاقیت رو در خود تقویت کنه.

نویسندگان این کتاب واسه اونایی که مصمم به پیشرفت هستن، یک آزمون آنلاین امتحان تواناییا تدارک دیده ان که در اون کاربر طبق هر یک از توانایی هاش رتبه بندی می شه و متناسب با کارکرد فرد در مقایسه با بقیه شرکت کنندگان، بازخوردهایی به اون ارائه می شه.

مطالعه این گزارش در کنار مطالعه کتاب به زمان خیلی زیادی نیاز داره. یک مدیر پرمشغله فرصت انجام تموم این فعالیتا رو داره؟ اصلا احتیاجی به اینجور کاری هست؟ گرگرسن باور داره پرسشگری و به رقابت کشیدن تواناییا یک ویژگی کلیدیه و واسه همین افراد مختلف باید تواناییای اصلی خود رو هم به رقابت بکشند و تقویت کنن.

گرگرسن می گه: «خلاقیت با طرح یک سوال شروع می شه. به اندازه کافی از خودتون سوالات مناسب می پرسین؟» اون اضافه می کنه: «اگه امتیازات کسی در طرح سوالای مناسب پایین باشه، باید از همین جا شروع کنه.» می تونین سفرتون رو درست از همین جا با انجام تمرینا و فعالیتای آسون ای که در کتاب معرفی شدن شروع کنین!

گرگرسن می گه: «همه ما باید سوالات مناسبی از خودمون بپرسیم، اما از انجام این کار طفره میریم. ما باید تواناییای خود رو بشناسیم و از اونا بهره ببریم.»

بعضی افراد واسه گسترش ایده هاشون مشاهده می کنن، بعضی واسه گسترش اونا آزمایش می کنن و بعضیا واسه این کار شبکه های ارتباطی ایجاد می کنن. «مشاهده کنندها» عاشق نگاه کردن، شنیدن و تماشا کردن هستن. اونا آدم شناسان و مشاهده کنندهایی توانمندند. «شبکه سازه ها» عاشق صحبت کردن با کسائی هستن که عقاید متفاوتی دارن و مثل اونا رفتار نمی کنن. اونا سخنرانان متبحری هستن! «آزمایش کنندها» اهل عمل ان. اونا کارهای جدید رو تجربه می کنن، مدل سازی می کنن و سعی می کنن نتیجه کار رو پیش بینی کنن.

مطلب مشابه :  خوراکی ها می تونن حال روحی ما رو بهتر کنن؟ "

واسه رسیدن به موفقیت و خلاقیت، باید مهم ترین توانایی خود رو – از بین آزمایش، مشاهده و رابطه – انتخاب کنین و اونو به کار بگیرین و اگه به اندازه کافی توانا نیستین، مرزهای توانایی خودتون رو گسترش بدین. لازم نیس همه این تواناییا رو به طور با هم داشته باشین؛ این موضوع یکی از نکات اصلی خلاقیته: هر یک از ما تواناییای مخصوص به خودمون رو داریم و واسه موفقیت لازم نیس همه تواناییا و مهارتای دنیا رو کسب کنیم!»

نویسندگان این کتاب واسه گسترش و پیشرفت روند پیشرفت ی این تواناییا، در نظر دارن اپلیکیشن راهنمایی واسه تبلتا و تلفنای هوشمند ارائه کنن. گرگرسن می گه: «این اپلیکیشن قراره به کمک این مجموعه تواناییا، در حل مشکلات مهمی که رو ه حلی واسه اونا وجود نداره به کاربران کمک کنه.» این مجموعه در نظر داره این خدمات رو به شکل آنلاین هم ارائه کنه.

گرگرسن می گه: «همه ما با مشکلاتی روبه رو هستیم که راه حل مناسبی واسه اونا نداریم.» این جریان به نبود تمایل ما به تغییر برمیگرده. اون ادامه می ده: «ما واقعا خیلی خلاق تر و پرشورتر از چیزی هستیم که فکر می کنیم و اگه به قدر کافی سعی کنیم، می تونیم راه حل خلاقانه ای واسه این مشکلات پیدا کنیم. با به کار بردن این تواناییا متوجه خواهیم شد که کافیه فقط بعضی کارا رو قدری متفاوت با گذشته بکنیم. مثلا چند سوال بیشتر بپرسیم، بیشتر دقت کنیم و با کسائی صحبت کنیم که قدری متفاوت با ما فکر می کنن. اگه کسی واقعا این کارا رو بکنه، خیلی زود متوجه نکات جذابی در مورد مشکلاتش میشه.»

برگرفته از: forbes

دسته بندی : آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید