می 9, 2021

چگونه براي کنکور 1400 استارت بزنيم؟

تا کنکور سراسري 1400 حدود يک سالي فرصت باقي است، اگر قصد داريد در بهترين رشته‌هاي دانشگاه با رتبه عالي درس بخوانيد حتما از همين الان مطالعه را شروع کنيد. متخصصان روان شناس بر اين باورند که مطالعه دروس براي کنکور سراسري از هم اکنون باعث مي‌شود تا جز 100 نفر برتر کشور در هر رشته تحصيلي شويد.

متاسفانه بهانه گيري براي شروع مطالعه دروس کنکوري يکي از بزرگ‌ترين معضل دانش آموزان است که باعث کاهش اعتماد به نفس و عدم قبولي با رتبه خوب در کنکور خواهد شد.

اولين کار براي قبولي در کنکور افزايش اعتماد به نفس است که باعث ترغيب شما به مطالعه هر چه بيشتر دروس خواهد شد؛ بنابراين از همين لحظه فرصت را غنيمت شماريد تا در بهترين دانشگاه و در بهترين رشته قبول شويد. از رويا‌هاي خيالي که در دو ماه باقي مانده تا کنکور هم مي‌توان به رتبه برتر رسيد هم دست برداريد.

محمود برجعلي، عضو هيئت علمي و استاد دانشکده روان‌شناسي دانشگاه خوارزمي و روان‌شناس باليني درباره نحوه مطالعه براي کنکور سال 1400 اظهار کرد: دانش آموزان بايد در ابتدا با يک برنامه ريزي مناسب بتوانند اين فرصت باقي مانده تا کنکور آينده را به مطالعه دروس خود بپردازند.

او افزود: دانش آموزان بايد با تقسيم بندي مناسب دروس مانند رياضي، فيزيک، شيمي، زيست و … و با در نظر گرفتن زمان تا کنکور، شروع به مطالعه و تست زني کنند.

برجعلي با بيان اينکه دانش آموزان بايد مطالعه خود را براي کنکور از درس‌هاي آسان شروع کنند، تاکيد کرد: درس‌هاي سخت باعث کاهش انگيزه‌هاي فردي، افزايش ترس، اضطراب و نگراني خواهد شد، به همين علت لازم است تا دانش آموزان مطالعه خود را از درس‌هاي آسان شروع کنند تا به آن‌ها براي کسب رتبه برتر انگيزه دهد و مشوق خوبي باشد.

اين استاد دانشکده روان شناسي دانشگاه خوارزمي تصريح کرد: بين دانش آموزان تفاوت‌هاي فردي زيادي وجود دارد، اما اگر همه دانش آموزان مطالعه دروس آسان را در اولويت قرار دهند، حتما نتايج موفقيت آميزي کسب خواهند کرد.

برجعلي درباره شروع زمان تست زني گفت: پيشنهاد بنده به دانش آموزان اين است که با خريداري سوالات کنکور سال‌هاي گذشته، حتما از همين الان همراه با مطالعه دروس به تست زني اقدام کنند، يعني اگر هر درس يا هر فصلي را خواندند به تست زني آن دروس بپردازند تا ملکه ذهنشان شده و بيشتر روي دروس مسلط شوند تا در زمان کنکور با مشکل مواجه نشوند.