می 8, 2021

روش استفاده از والنات شل برای ریزش مو

والنات شل:

روش استفاده از والنات شل برای ریزش مو

پودر والنات شل از گذشته تا به حال، از زمان طب سنتی تا پزشکی مدرن، همواره برای درمان بیماری کچلی کاربرد داشته است. شما در خانه، تنها کافی است که پوست سبز گردو را بجوشانید و با استفاده از جوشانده‌ی آن بر روی سر خود، معجزه‌ای را که طبیعت برایتان رقم زده است را با چشمان خود ببینید.

همچنین اگر شوره‌‌های سر برایتان آزاردهنده شدند؛ حتما روغن گردو را امتحان کنید.

مضرات پودر والنات شل برای مو

گردو هم مانند دیگر محصولات علاوه بر فواید بسیار، دارای مضراتی است. به خاطر داشته باشید، گردو از جمله مواد آلرژی‌زا است. به عبارتی علاوه بر مصرف خوراکی آن، استفاده از والنات شل نیز حساسیت‌زا هم باشد. از جمله مضرات والنات شل ، استفاده از آن به عنوان رنگ برای موی افرادی است که به گردو حساسیت دارند؛ چرا که عوارضی همچون سوختگی را در پی دارد.

روش استفاده از والنات شل برای رنگ مو​

پوست سبز گردو (تازه، خشک، پودر شده) را 30 دقیقه در آب بجوشانید. پس از سرد شدن محلول، آن را با دستکش روی موهای خود ماساژ دهید. مثل فرآیند رنگ کردن مو، یک کلاه پلاستیکی روی موهایتان بگذارید و نیم ساعت تا چهل دقیقه صبر کنید. این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

والنات شل مرهمی برای زخم‌های شما​

همانطور که گفتیم پودر والنات شل با قابلیت از بین بردن پوست کهنه، برای از بین بردن پوست سفت آرنج و زانو مفید است و به نرمی پوست شما کمک می‌کند. وقتی از خواص والنات شل برای پوست می‌گوییم؛ نباید از نقش آن به عنوان پماد یا جوشانده برای التیام زخم غافل شویم. استعمال خارجی والنات شل به عنوان مرهم و ضماد در طی تاریخ بین اطبای مشهور زبانزد بوده و حتی تا پیش از میلاد مسیح نیز به عنوان ضدعفونی کننده استفاده می‌شد. همچنین اگر از اگزما و انواع عفونت‌های پوستی نیز رنج می‌برید، والنات شل را فراموش نکنید. پوست سبز رنگ گردو با برخورداری از خواص ضدباکتری برای ترمیم زخم‌های پوستی کاربردی است. نفتالن که خاصیت ضدقارچی دارد، می‌تواند به جذب زخم کمک کرده و به صورت محلول موضعی نقش درمانی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *